Упатство за употреба One-Two Slim

Кој е алатката за

Упатства за употреба Едно-два тенок

Едно-две тенок алатка за слабеење е индициран за лица со прекумерна тежина кои не се подготвени да го поминат своето драгоцено време на интензивно вежбање во теретана или ограничувања во исхраната.

Индикациите за употреба важат и за оние кои ја контролираат нивната исхрана, водат активен животен стил, но би сакале да ги подобрат своите резултати. Може да се користи и за целите на превенција.

Белешка за апликација

Прочитајте ги упатствата внимателно пред да ги користите. Треба да се придржувате до препорачаната доза на производителот и времетраењето на курсот од еден-два тенок. Овие индикатори се проверени внимателно со истражувањата спроведени во Македонија и ги минимизираат ризиците од негативни последици.

Лекот треба да се применува 30-35 капки двапати на ден - наутро и навечер. Препорачливо е да се разредува концентратот во 100 ml вода, сок или кој било друг алкохолен пијалок.

Утринската доза не се препорачува да се зема на празен стомак. Напротив, храната што се јаде за време на појадокот подобро ќе се апсорбира, а желбата да имате закуска пред ручек ќе исчезне целосно ако лекот се зема после оброк. Ефектот ќе трае до вечерта.

Преземете ја вечерната доза после вечерата, до 3 часа пред спиење, бидејќи капките за слабеење имаат благ диуретик и лаксативно дејство.

Современото слабеење со еден-два тенок треба да се направи пред стабилизирање на тежината. Како по правило, овој период се движи од две недели до еден месец. Бидете сигурни дека во овој период вашата диета е богата со зелен зеленчук и растителни влакна.

Според производителите, за време на примена на капки, можете да изгубите и до 15 кг вишок тежина без дополнителен напор. Меѓутоа, ако ги додадете овие ограничувања во исхраната и физичката активност, тогаш резултатот може дополнително да се подобри со 5-7 кг.

Внимавајте

Природниот состав на препаратот ги намалува можните контраиндикации на минимум, но не ја потценувајте моќта на природните состојки. Пред употреба, не заборавајте да го проверите составот на лекот за присуство на супстанции кои предизвикуваат индивидуална нетолеранција.

Не започнувајте со употреба на едно-две тенок капки без претходно да се консултирате со специјалист, ако одеднаш:

  • Не се чувствувате добро;
  • неодамна беа на труд и дојат;
  • неодамна беше извршена операција;
  • имаат хронична болест;
  • земаат хормонални лекови.

Само вашиот лекар може да направи урамнотежена проценка на поврзаниот ризик од несакани ефекти.

Земањето капки предизвикува интензивно разложување на маснотиите и производите за метаболизам на маснотии во големи количини влегуваат во крвотокот. Ако имате вртоглавица, болки во стомакот, вознемирен стомак, престанете да го земате лекот и посетете го вашиот лекар.

Исто така, надминување на дозата може да доведе до разни осип на кожата. Строго почитувајте ги упатствата за употреба!

Во сите случаи, ако имате сомнежи, претходно консултирајте се со специјалист.